NDC centrum

V nízkoprahovom dennom centre poskytujeme sociálne poradenstvo, pomoc pri vybavovaní úradných záležitostí, pomoc pri riešení rôznych životných situácií. Pomáhame našim klientom, ak nerozumejú listu z úradu, vysvetlíme im o čo ide, čo sa od nich požaduje, prípadne pomôžeme pri ďalšom kontakte s úradmi. Pomáhame tiež zadlženým osobám pri nastavení splátok alebo riešení osobného bankrotu. Radi poskytneme pomoc klientom, ktorí si hľadajú zamestnanie, majú u nás možnosť napísať a vytlačiť žiadosť, životopis, pomôžeme im pri ich vypracovaní a odoslaní, pomôžeme im pripraviť sa na pracovný pohovor. Denne riešime rôzne situácie, s ktorými si klienti nevedia poradiť. 

Zabezpečujeme tiež podmienky pre osobnú hygienu, podmienky pre prípravu stravy a výdaj potravín. Ľudia bez domova u nás môžu dostať hygienické potreby a potraviny - podľa aktuálnych možností, môžu využiť hygienické zariadenie (WC, sprcha),   V sociálnom šatníku poskytujeme záujemcom ošatenie, obuv, hračky, potreby pre novorodencov, potreby do domácnosti, školské potreby, hygienické potreby, ale tiež bicykle, kočíky, spotrebiče, nábytok, matrace - podľa aktuálnych možností. Do sociálneho šatníka prijímame použiteľné funkčné veci, veci na bežné nosenie. Z kapacitných dôvodov neprijímame elegantné oblečenie a oblečenie po senioroch.  

Realizujeme tiež rôzne aktivity na podporu socializácie a aktivity podporu rozvoja zručností. K tomu nám slúži najmä komunitná záhrada, kde ľudia môžu tráviť voľný čas, zúčastňovať sa aktivít, zapájať sa do pracovnej činnosti. Môžu tiež využiť produkty komunitnej záhrady - ovocie, zeleninu, bylinky, okrasné rastliny. Niekoľkokrát ročne organizujeme podujatia pre ľudí bez domova, pre rodiny s deťmi. Už tradične organizujeme vianočné posednie a letnú grilovačku, aby aj ľudia z najnižšej vrstvy zažili pekné sviatočné chvíle.